A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Parashqevi Simaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  211
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Parashqevi Simaku është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, e lehtë dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitor të talentuar. Këndoi shumë në festivale edhe koncerte e pranverës. Në 1988 fiton çmimin e parë të Festivali i 27-të i Këngës në RTSH me këngën e duam lumturinë, kompozuar nga Pirro Çako. Pas vitit 1991 ajo largohet edhe jeton në SHBA, duke u marr edhe atje me muzikën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Koleksion Kengesh Popullore (1990)

Jehone Nga Iliria


» Dërgo Një Këngë »

Kënga E Qamiles
Degjoma Kengen


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Merita Halili

Eranda Libohova

Inva Mula

Eli Fara

Anita Bitri

Edona Llalloshi

Bleona Qereti

Anita Take

Anjeza Shahini

Ava Max


Tags: Parashqevi Simaku

Parashqevi Simaku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019