Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Potpuri Kengesh Popullore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Po m'rreh zemraaa, si vale deti
qysh durooon zeeemer
qysh duroooon
dhe me iken shpejt.

Me ngriu drapri
n'dore mu t'shkretit
qysh duroooon, zeeeemer,
qysh duron dhe me goje s'me flet

Marak tu bona moj goce
du me t'pa me sy
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty

Te skuq faqja porsi pjeshka
syrin si ulli
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi

Kush ta freskon ballin ty
aman goc e re,
te kom dasht e fort te du
aman goc e re

eeee aman goce e re
eeee, sa e bukur je

kjo dashnia ashtu per mu,
aman goc e re
te kom dasht e shume te du,
aman goce e re

eeee aman goce e re
eeee sa e bukur jeee. (2 here)


Parashqevi Simaku - Potpuri Kengesh Popullore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Kengesh Popullore".
3. Video është e këngës "Potpuri Kengesh Popullore", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0