Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Kenge Arbereshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Mbi lëndinë ti ku vajte, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Mëma ime vajta për ujë, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E bija ime moj, e ujti de ku është
e bija ime moj, e ujti de ku është
e ujti de ku është

Mëma ime m'u ça buza, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Doli dielli dhe m'a thajti, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E bija ime moj, e dielli de ku është
E bija ime moj, e dielli de ku është
e dielli de ku është

Mëma ime e zuri reja, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Mëma ime e zuri mali, Luli o
Luli o, lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E ç'bukuri që kanë k'to malet arbërore
e ç'bukuri që kanë k'to malet arbërore
e zemra më këndon
e zemra më këndon
e zemra më këndon


Ky tekst u dërgua nga Fatos Grubi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Parashqevi Simaku - Kenge Arbereshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Arbereshe".
3. Video është e këngës "Kenge Arbereshe", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:


Komente 0