A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Passenger

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Brighton And Hove 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Passenger is a very famous international artist of Pop music. Michael David Rosenberg, better known by his stage name Passenger, is an English folk-rock singer-songwriter. Previously the main vocalist and songwriter of Passenger, Rosenberg opted to keep the band's name for his solo work after the band dissolved in 2009. His most successful single, "Let Her Go", has topped the charts in many countries. In 2014 the song was nominated for the Brit Award for British Single of the Year, and he received the Briti...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

James Arthur

Alex Clare

Faydee

Alex Ubago

Adam Lambert

Justin Timberlake

Guy Sebastian

Tiziano Ferro

Taio Cruz

Mika


Tags: Passenger

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019