A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nje I Thelle Gjume I Zi

Një i thellë gjumë i zi
Mbi jetën time bie :
Fli ti shpresë, fli,
Dhe ti xixë lakmie !

E vështirë pa sy tërheqja
E kujtesa është e brishtë
Ku është e mira dhe e keqja
Çfarë histori e trishtë !

Jam ende një djep
Që një dorë e përkund
Në varr nën një plep
Heshtje e pafund !

- poezi nga Paul Verlaine


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019