Më mbaj mend (për 1 muaj)

Paulina Rubio

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
 • Emri i Vërtetë:
 • Paulina Susana Rubio
 • Vendlindja:
 • Mexico City 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Paulina Rubio është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Paulina Susana Rubio Dosamantes is a Mexican singer, actress, television music competition judge, hostess, model, businesswoman and is considered the queen of Latin pop music. She is known in Mexico and Ibero-America as an original member of the pop group Timbiriche from 1981 through 1991. Rubio has sold over 20 million records worldwide as a solo artist and is considered one of the most influential Latin celebrities in the world. Her debut album...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Thalia

Dido

Sia

Celine Dion

Lara Fabian

Chenoa

Jennifer Lopez

Julieta Venegas

Laura Pausini

Ninel Conde

Tags: Paulina Rubio


Komente mbi këtë artist