TEKSTESHQIP

Paulo Dragaj
Fiksim
Lyrics

E di m'ke fiksim, qe diten kur m'ke pa
Pa dashur pa kuptuar ti m'rena ke ra
Dhe une ndjehem mire, gjithmone kur jena bashke
Pa dashur pa kuptuar kam fillu ty me t'dashte

E di se ti m'don edhe pse nuk ma thu
Me shoqet e tua ti flet per mu
Interesohesh ku jam tu shku
Nuk mi ndan syte rrin tu m'shiku
Bahesh xheloze kur m'sheh me tjera
E dalloj nga shikimi krejt vrant
Mos u shqetso se s'ma nin per tjera
Ti per mu je e vecante
Dhe une e ndjej dicka per ty
Qe diten e pare shume m'ke pelqy
Shikimi i embel drejt e ne sy
Une + ti a bahena 2
Nuk e di kush po ban hapin e pare
A vjen ti te une
A vi une me te marr
Ok banu gati me dal
Se Pauli me lambo eshte tu ardhe.

DËRGOI:
INFO
Kompozitori i këngës dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë B2N.