Pavlina Nikaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  38
(1931-2011)  
  • Vendlindja:
  • Korçë 
BIOGRAFIA: Pavlina Nikaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Pavlina Nikaj mbetet një nga këngëtaret me zë të papërsëritshëm. Këngëtarja Pavlina Nikaj, së bashku me Anita Taken dhe Pjetër Gjergjin, mund të konsiderohen si “pionierët” e interpretimit të muzikës së lehtë shqiptare. Pavlina ka nisur të këndojë që në moshë shumë të re. E cilësuar si një nga ikonat e artit shqiptar, Pavlina Nikaj ka lindur në qytetin e Korçës më 15 maj 1931. Për herë të parë ka kënduar në vitin 1945 në korin e sindikatave në Ko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Simoni

Jolanda Dhamo

Justina Aliaj

Myfarete Laze

Nertila Koka

Lindita Theodhori

Zeliha Sina

Morena Reka

Alida Hisku

Ema Qazimi


Tags: Pavlina Nikaj

Krijo Një Kartolinë