A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Peggy Zina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  55
  • Emri i Vërtetë:
  • Calliope Zina
  • Vendlindja:
  • Ioannina 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Peggy Zina është një këngëtare e huaj e njohur. Calliope Zina, known professionally as Peggy Zina, is a Greek singer. She made her recording debut in 1995 with her self-titled album. She has since released twelve studio albums and is a high-profile artist in the Greek music industry. On 14 March 2010, Alpha TV ranked Zina the 24th top-certified female artist in the nation's phonographic era (since 1960), totalling nine (five at the time) platinum and two gold records. Peggy Zina was born in Io...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Zharick Leon

Marger

Lorena Rojas

Natalia Oreiro

Coral Segovia

Ebru Destan

Aydilge

Mayre Martinez

Feride Hilal Akın

Gökçe Kırgız


Tags: Peggy Zina, Καλλιόπη Ζήνα, Calliope Zina

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019