A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pellumb Elmazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Pellumb Elmazi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1977, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "O Moj Shami Shpalosura". Në Dhjetor 1978, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "E Dua Një Shok". Në Dhjetor 1979, Pellumb Elmazi merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Pranvera E Qytetit Tim". Në Dhjetor 1980, Pellumb Elmazi & Rakipe Karaj marrin pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Nje Brigade E Re". Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gani Miftari

Telemak Papapano

Adhurim Demiri

Klement Marku

Urim Koshi

Zihni Berati

Hilmi Obertinca

Viktor Tahiraj

Genc Tukiçi

Luan Manahasa


Tags: Pellumb Elmazi

Krijo Një Kartolinë




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019