A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pellumb Hajdari

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  101
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 17
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Pellumb Hajdari is a popular singer of Kids music. Pëllumb Hajdari vijon klasën e shtatë në Prishtinë në shkollën Emin Duraku. Eshtë me i vogli i shtëpisë dhe ka një motër dhe një vëlla më të madh se ai. Hobi i tij është futbolli. Ka marrë pjesë në festivalin për fëmijë “Polifest”, ku është shpërblyer dy herë. Edhe në festivalin e Shkodrës është shpërblyer dy herë. Në “Video kid's awards Albania Tingulli im" ka fituar çmimin "artisti më i mirë" dhe kënga tij është shpërblyer me regjinë më të mirë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Art Hajredini

Flamur Plakaj

Yll Bislimi

Agon Goqi

Emin Aliu

Erion Ajro

Gentrit Sopjani

Andi Qerreti

Klodian Duraku

Mozzi


Tags: Pellumb Hajdari, Pellumb Hajdaraj, Pllumb Hajdari, Aventurat E Picirukve

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019