TEKSTESHQIP

Pellumb Vrinca
Jam Shqiptare
Lyrics

Heeeeej der kjo kull qe digjej flak
me te gjall ishte nje plak
milicija po na thrret
djem sa ke moj plak e shkret
sjom e shkret plaka pergjigjet
oooo djemt jan gjall po kulla digjet

heeeeej 9 djem nana oj ka lind
dhe nje vajz se qojn nprishtin
automatin nfyt ja vun
kallxo djemt ku jan strehuuu
kush per ta buk po gatuuun
oooo po kallxo dhe do tpaguuuj

heeej gabu jeni jam shqiptare
si shet nana djemt me pare
por nje fjal du me jav than
n'UQK jan vesh te tan
nqoft se doni mej takue
nprehen t'nanes jan betuuueee

heeej nje me qind jeten me ndrrue
ata t'gjall se um korisin mue
se ka nana djem azgana
ku lind dielli prenon hana
se gjall nana sdon mej pa
ooooo trojet te veta na merr shkaaa

heeej nervoz shkijet ju afruun
dy syt plakes ja qorrun
tash poj thon o terr o e gjaa
ooo lumja un qe sju shoh maaa eeee
tash poj thon o terr o e gjaaa
oooo lumja un qe sju shoh maaa eeee

DËRGOI: