Më mbaj mend (për 1 muaj)

Perikli Shuli

Nuk ka akoma asnjë votë

 • Vendlindja:
 • Gramsh 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 55 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Perikli Shuli është një shkrimtar. Perikli Shuli lindi në Gramsh në 27 qershor 1965 në një familje me tradita, mikpritja dhe bujaria kan qënë virtyte të zonës, dhe sidomos Vërça. Mbas mbarimit të shkollës së mesme të përgjithshme ka punuar në punë të ndryshme. Ka qënë aktivistët në radhët e shoqërisë civile që nga vitet 90 me pjesmarrjen e tij në shumë aktivitete brenda dhe jashtë vendit. Nga viti 1992 deri në vitin 1996 ka punuar në radhët e Ushtris Popullore në armën e kimis dhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Agron Tufa

Ilir Koro

Nazmi Abazi

Islam Idrizi

Fatmir Çitaku

Gëzim Ajgeraj

Fehmi Pireva

Xhemajl Rudi

Kasam Shaqirvela

Romario Xhaferri

Tags: Perikli Shuli


Komente mbi këtë artist