Më mbaj mend (për 1 muaj)

Perlat Sheqeri - Jo Inat, Por Harmoni Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Unë po knoj e pe çoj zanin
O Zot na largo shojtanin
Si asht ba ky brezi i sodit
E ka lanë rrugën e Zotit
Si dikur s'ka harmoni
Veç inat e xhelozi.

Sot inat për njani - tjetrin
Ka poeti për poetin
Ka kangëtari për kolegun
Ka inat mjeku për mjekun
Ç'ka me pa mor haj medet
Ka dhe vllau për vllanë e vet.

Ka shumë njerëz sot zemër zi
Don me ditë gjithçka për ty
Ba me pa se je rahat
Nuk i merr gjumi në shtrat
Nga inati sa s'pëlcasin
Mbrapa shpine ç'ka nuk flasin.

Nigjoni fjalët e mija
Jo bre kshtu o lum shoqnija
Inati e xhelozija
O k'to janë vese të k'qija
Sa ma parë ne ti largojmë
Mëndje e zemër ti pastrojmë.
Perlat Sheqeri
Publikimi: 09/07/2022
Muzika: Arif Dushaj
Orkestrimi: Alfred Qemalja
Video Produksioni: Domi Production
Teksti: Lulash Ara


Perlat Sheqeri - Jo Inat, Por Harmoni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jo Inat, Por Harmoni".
3. Video është e këngës "Jo Inat, Por Harmoni", por nuk këndohet nga Perlat Sheqeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Perlat Sheqeri:


Komente 0