Më mbaj mend (për 1 muaj)

Perparim Blakaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6
 • Vendlindja:
 • Istog 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Perparim Blakaj është një poet. Përparim Blakaj u lind në Istog, ku përfundoi shkollën fillore dhe të mesme. Studimet i vazhdoi në Prishtinë, duke i përfunduar me sukses në Fakultetin e Edukimit. Përparimi, ishte pjesë udhëheqëse e organizatave studentore në Universitetin e Prishtinës, ndërsa punën e tij më të zellshme e vazhdoi edhe në fushën e letërsisë dhe gazetarisë, duke publikuar kolumna të shumta në gazetat dhe portalet shqiptare, aty ku edhe mëton të jetë gjithmonë me m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Leonard Shala

Endrit Mehmeti

Rinor Murati

Bujar Meholli

Gentinikqi

Ardit Mehmetaj

Azem Deliu

Kadri Mehmeti

Romario Xhaferri

Besart Ramiz Tafaj

Tags: Perparim Blakaj


Komente mbi këtë artist