A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Peter Pan Quartet

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Peter Pan Quartet është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Peter Pan Quartet është një grup Punk-Folk i formuar në vitin 2012, i formuar nga kitarist, kompozitor dhe tekstshkrues Rael Hoxha, kitarë bas Klodian Burri, perkusion Kreshnik Hoxhalli, fizarmonikë Agon Xharra, piano / tastierë Kristi Koçi, perkusion Arnold Halili. Në vitin 2015, ata fituan festivalin e parë shqiptar "Indy", "Desound". Ata janë aktivë në skenat shqiptare dhe kosovare. Vocal & Guitar: Rael Hoxha Drums: Arnold Halili Bass: Kl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Peppermint

Mega Band

Bom Bom Band

Harrnat

Orjent Memo

Odietamo

Centimetri

Etno Gangs

Wan Gangsta

P.E.Z


Tags: Peter Pan Quartet

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019