Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Dobjani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Petrit Dobjani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Petrit Dobjani eshte kengetari qe ka kenduar i pari "Kengen e Marinarit", e cila u kendua me pas nga kengetari Zija Saraci ne Anketen muzikore ne Radio Tirana. Në Dhjetor 1972, Petrit Dobjani merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngët "Kenge Per Anijen Tirana" dhe "Përshëndetje". Në Dhjetor 1974, Petrit Dobjani merr pjesë në Festivali i 13-të në RTSH me këngën "Vajzat E Fshatit Tim". Në Dhjetor 1971, Petrit Dobjani merr pjesë në F...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aranit Kola

Mimi

Kastriot Ago

Muharrem Herri

Kristaq Lena

Laurin Dezdari

Safet Ameti

Sazan Mecani

Romeo Zeqollari

Gëzim Shkreli

Tags: Petrit Dobjani


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet