Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Petrit Dobjani - Kenga E Marinarit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/04/2020

2020-04-02T17:18:21+00:00Gjithmon per detin kam qen femi kureshtar,
Anije letre leshoja un mbi dallg.
Me to udhtoja si marinaret,
ç'dashuri ndjeja un per brigjet tan,
Me to udhtoja si marinaret,
ç'lumturi ndjeja un per brigjet tan...

E ndjeja shpesh...po, se do te vinte ky çast,
Barkat e vogla çdo dit' do hidhnin shtat,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e bregut tim,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
Si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Ref.
Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Dhe..Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
Me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...


Më Shumë Këngë Nga Petrit Dobjani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet