Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Kola

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Mirdite 
BIOGRAFIA: Petrit Kola është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Petriti ka lindur ne Mirdite dhe qe ne moshe fare te vogel spikatet talenti dhe pasioni per muziken dhe poezine. Petriti shkruan nje sere poezish dhe tekstesh dhe muzikon disa prej tyre (sipas influences muzikore te asaj kohe) per te terhequr vemendjen e njerezve perreth tij. Kendon ne disa ansamble shkollore dhe merr kritikat maksimale. Dhe pikerisht aty nis ego-ja e Petritit per te ndjekur deshiren, pasionin dhe endrren e larget. Ne vitin 99...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment7 Mekatet (2008)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gussi

Keler Sufja

Armend Ademi

Ergys Shahu

Klejti Mahmutaj

Joni Aliraj

Antre

Kelly

Petro Xhori

Devis Xherahu

Tags: Petrit Kola


Komente mbi këtë artist