A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Lulo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  134
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Petrit Lulo është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Petrit Lulo, një nga zërat më të vlerësuar të këngës së jugut dhe asaj të përpunuar qytetare, për dekada ka përcjellë tek publiku vlerat më të mira të folklorit shqiptar. Kënga e tij nuk arrihet nga të tjerët, ndërsa vazhdon ti mbajë denjësisht këto vlera të folklorit shqiptar. Jeta e tij artistike i ka dhuruar shumë momente të veçanta, të cilat për këngëtarin kanë mbetur si kujtimet më të bukura. Shumë e njohin si interpretues të këngës, por ai ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Bilbili Kengen Filloi (2007)

Per Ju Do Kendoje Gjithe Jeten (2007)

Zoge E Libohoves (2004)

Petrit Lulo


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Alfred Meço

Artan Kola

Gëzim Çela

Qemal Kertusha

Sherif Merdani

Ardian Trebicka

Andi Shkoza

Vagabondi

Antre


Tags: Petrit Lulo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019