Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Te Rrapi Ne Mashkullore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Eh doli Shkurti more hajde dhe hyri Marsi.
E në Gjirokastër o çu vra more Bimbashi.
E në Gjirokastër o çu vra more Bimbashi.
Eh nga Janina vjen more Mazapi.

Eh nga Janina vjen more Mazapi.
O në Mashkullorë o more te Rrapi.
O te Rrapi more o ne Mashkullore.
Foli Çerçizi more me gojë.

Eh foli Çerçizi more me gojë.
O Mylazim largo more Taborrë.
O Mylazim largo more Taborrë.
Oh leri djemt e mi more të shkojnë.

Eh leri djemt e mi more te shkojnë.
O se ju kuq ju bëj more me bojë.
O se ju kuq ju bëj more me bojë.
O Çerçiz Topulli more më thonë.

Të vranë o Bimbash more të vranë.
O Çerçizi more me hi me Hitolanë.
Të vranë o Bimbash more të vranë.
O Çerçizi more me hi me Hitolanë.

Ky tekst u dërgua nga Visar The FreelancerPublikimi: 01/12/2007


Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:


Komente 0


Petrit Lulo - Te Rrapi Ne Mashkullore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Rrapi Ne Mashkullore".
3. Video është e këngës "Te Rrapi Ne Mashkullore", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.