Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Fjale Lamtumire Mos Me Thuaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"Bilbili Kengen Filloi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Fjale lamtumire aman mos me thuaj
Me ty me shkon viti, viti sa nje muaj
Mos me ler ne akull, akull dhe debore
Me ty me shkon dita, dita sa nje ore.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Paqe ska gjekundi o kjo bote e vjeter
Vetem ty te kame, dhe ti nuk ke tjeter
Kudo qe te shkoje, do te marr me vete
Ku nuk ka vullkane, zjarre dhe rremete.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Se ketu e vetme zemer po te mbetesh
Nje lloj porsi loti, edhe vesa tretesh
Rri ne zemren time, porsi xhevairi
Asnje here o zemer mos mu ndaj nga syri.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.


Ky tekst u dërgua nga  Ylber
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet