Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Hodha Nje Lule Ne Ferre  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Bilbili Kengen Filloi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hodha Nje Lule Ne Ferre" kënduar nga Petrit Lulo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Petrit Lulo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Juliana Pasha - Hodha Nje Lule Ne Ferre

Hodha nje lule ne ferre
asaman moj lule verdhe

Hodha nje lule ne ferre
asaman moj lule verdhe
asaman asaman
asaman moj lule verdhe

hodha pak e mbuloi dhene
asaman moj lule verdhe
ahaaaa asaman
asaman moj lule verdhe

mbuloi gjithe bacene
asaman moj lule verdhe
aaaaaaaaa asaman
asaman moj lule verdhe

ju lule sa lule jini
te paren lule ke kini
te paren trendafilene
te dyten manshaqen

Irini Qirjako - Hodha Nje Lule Ne Ferre

Hodha nje lule ne ferre
Jasaman moj lule e verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

Hodha nje dhe mbuloi dhene
Jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

O mbuloi gjithe bacene
Jasaman moj lule e verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

O ju lule o lule sa jeni
Jasaman moj lule e verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

Te paren lule ke kini
Jasaman moj lule e verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

Te paren trendafilene
Jasaman moj lule verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2

Te dyten manushaqene
Jasaman moj lule verdhe x2

Jasaman jasaman jasaman moj lule e verdhe x2
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet