Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Petrit Lulo - Une Dola Dielli Leu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

08/04/2013

2013-04-08T14:27:47+00:00Buza si s'tu be o lanete, kur me the s'do te harroj,
shkove larg e mu martove fati mua me denoj
Sa here me kujtohet kroji kur nena per uje me coi
dot se putha buzen tende plasa moj si po duroj

Une dola moj une dola dielli leu
Une dola moj une dola dielli leu
une dola dielli leu doli moj Astriti nga dheu
une dola dielli leu doli moj Astriti nga dheu

Doli moj Astriti nga dheu beseqenja c'me genjeu
Doli moj Astriti nga dheu beseqenja c'me genjeu
Genje moj qene genje ne sta befsha me hile
Genje moj qene genje ne sta befsha me hile

Ne s'ta befsha moj me hile ne koken e te treteve
Ne s'ta befsha moj me hile ne koken e te treteve

Ne s'ta befsha moj me hile ne koken e te treteve
Ne s'ta befsha moj me hile ne koken e te treteve
Ne s'ta befsha moj me hile ne koken e te treteve


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet