Phatooni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
 • Emri i Vërtetë:
 • Faton Islami
 • Vendlindja:
 • Tetove 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 22 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Phatooni është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Faton Islami apo ndryshe siç njihet si Phatooni, i riu nga Tetova ka xhiruar një version të tijin të hitit të Era Istrefit, “Bonbon”. Në fakt, ai e ka përshtatur tekstin duke ironizuar me yjet e skenës sonë, duke filluar nga ana muzikore e deri te dukja e tyre. Pasi mbaroi mesimet ne shkollen 'Naim Frasheri', vazhdoi ne gjimnazin 'Kiril Pejcinovic'. Komiku nga Tetova që studion Artet Vizuale, ka sjellë versionin e tij të hitit të Majkut, “Dashni”...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Lis Asllanaj

Arian Gollopeni

Toli

Agon Latifi

Meli Sopa

Gust Gjeci

Frenkli Vjero

Jonathan Pilika

Lory B

Isak


Tags: Phatooni, Faton Islami

Krijo Një Kartolinë