A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Philippe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Friedrichshafen 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Philippe është një këngëtar i huaj i njohur. Philippe Bühler ist ein deutscher Pop-Sänger und Songwriter. Als Pseudonym benutzt er den Geburtsnamen seiner Mutter und nennt sich Philippe Heithier. Überregional bekannt wurde Bühler Ende 2003 durch seine Teilnahme an der zweiten Staffel der Castingshow Deutschland sucht den Superstar, bei der er zum Publikumsliebling aufstieg und am Ende den dritten Rang erreichte. Bühler zog sich nach seinem Ausscheiden im Februar 2004 zunächst zurück und tra...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ismail Yk

Muhabbet

Colonel Reyel

Buray

Tose Proeski

Mabel Matiz

Ceza

Baris Akarsu

Alfonso Herrera

Claude Kelly


Tags: Philippe, Philippe Bühler

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019