Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pier Noshi - Rock N'roll Mi Zogu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ndihem mire dhe e di pse
Jam ne qiell dhe jo ne re
Une pa krahe po fluturoj
Ne delir me blues po shkoj
Rock n roll me plot volum
Qe te zgjohet kjo bote ne gjume
Une pa krahe po fluturoj,
Ne delir me blues po shkoj…
Fluturo dhe ti mi zogu…
bashk me mu!
Fluturo dhe ti me mu,
Se une vetem ska lezet me shku!
Kjo muzike eshte high ketu.
Te gjithe njerezit ja bejne “UUUU!!!”
Rock me plot volum,
qe te zgjohet kjo bote ne gjume!
Kjo muzike eshte zjarr ketu!
Te gjithe njerezit i ben “Drru!! ”
Hajt ke zjarri im mi zogu!… U U U!

T’kam shpirt yll zemer kukull rrush ca t’dush
Je cdo gjo per mu mi zogu… hajde ktu!
Kete vend une do ta qelb!
Kete minute do ta bej pis.
Nje bateri qe bjen e s’maron kurre!
Ne kte vend do ngul flamur!
Kete vend une do ta ndez,
Do ta djeg darke e mengjes
Do te krijoj konfuzion Rock n’ roll revolucion!
Hajt e djegim bashk mi zogu…der ne fund!




Pier Noshi
Publikimi: 04/02/2014
Festivali: Top Fest 11


Pier Noshi - Rock N'roll Mi Zogu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rock N'roll Mi Zogu".
3. Video është e këngës "Rock N'roll Mi Zogu", por nuk këndohet nga Pier Noshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pier Noshi:


Komente 0