Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pietro Lombardi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Karlsruhe 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Pietro Lombardi është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Pietro Lombardi ist ein deutscher Sänger, der 2011 als Gewinner der Castingshow Deutschland sucht den Superstar (DSDS) bekannt wurde. Pietro Lombardi ist väterlicherseits italienischer Abstammung und wuchs mit zwei Geschwistern in Karlsruhe auf. Nach dem Verlassen der Hauptschule ohne Abschluss[1] arbeitete er im Rahmen eines Minijobs auf 400-Euro-Basis als Swarovski-Steinleger in der Werkstatt eines Schmuckgeschäfts. Er ist seit März 2013 mit se...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Pablo Alboran

Ido Tatlises

Sebastian Yatra

Diego Gonzales

Alvaro Soler

Jencarlos

Christos Pazis

Kenan Doðulu

Giorgos Ksanthiotis

K Koke

Tags: Pietro Lombardi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet