A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  53
  • Emri i Vërtetë:
  • Alecia Beth Moore
  • Vendlindja:
  • Doylestown 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Pink është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alecia Beth Moore, better known by her stage name Pink (stylized as P!nk), is an American singer, songwriter, and actress. Originally a member of the girl group Choice, she rose to fame as an R&B artist with her debut solo album, Can't Take Me Home (2000). The album was certified double platinum in the United States and spawned two Billboard Hot 100 top-ten hits, "There You Go" and "Most Girls". She gained further recognition with Moulin Rouge! s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Britney Spears

Christina Aguilera

Sia

Helena Paparizou

Chenoa

Loreen

Cheryl Cole

Shakira

Imany


Tags: Pink

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019