Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Larg Prej Syte...Prej Zemres Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31

Dimër ish, kur ti më ike,
fjalët heshtja, i mbuloi.
hijen time ne valixhe,
more larg.
Puthja jote si relike,
në qenien time mbeti gjatë,
por, do t'ftohej do të ngrinte,
pak nga pak.

Sa papritur erdh kjo ndarje,
ritual që ndodh ngahere
heshtje e gjate dhe s'te harroj asnjehere,
shpend i hekurt që të mori,
një bosh të madh më la në vete,
unë në tok e ti ne qiell,
mbeta vetem!

(refreni)
Kur ti fluturove lart,
sa do t'desha unë të kisha krahë,
në shkretëtirë të universit,
mos ti humbja sytë e tu.
Ti më the: Unë jam e jotja,
dhe as vdekja s'do t'na ndajë,
s'je e para, as e fundit,
larg nga sytë, prej zemres larg!

Dhe ne humbëm, nëpër vite,
pa ngrohtësi, larg njëri-tjetrit,
dhe fytyrat u harruan,
përgjithmon,
në marrëzin e këtij planeti,
sa te pafaj ne të dy mbetem,
erë u bë, nga duart iku,
dashuria!

(refreni)
Kur ti fluturove lart,
sa do t'desha unë të kisha krahë,
në shkretëtirë të universit,
mos ti humbja sytë e tu.
Ti më the: Unë jam e jotja,
dhe as vdekja s'do t'na ndajë,
s'je e para, as e fundit,
larg nga sytë, prej zemres larg!

(refreni)
Kur ti fluturove lart,
sa do t'desha unë të kisha krahë,
në shkretëtirë të universit,
mos ti humbja sytë e tu.
Ti më the: Unë jam e jotja,
dhe as vdekja s'do t'na ndajë,
s'je e para, as e fundit,
larg nga sytë, prej zemres larg!
Ti më the: Unë jam e jotja,
të kam shpirt, veç ty të kam,
unë e di, më ke harruar,
larg nga sytë, prej zemres larg,
unë e di, më ke harruar,
larg nga sytë, prej zemres larg.


Ky tekst u dërgua nga ToljaPirro Çako
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Benjamin Constant (AL)


Pirro Çako - Larg Prej Syte...Prej Zemres Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Prej Syte...Prej Zemres Larg".
3. Video është e këngës "Larg Prej Syte...Prej Zemres Larg", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0