Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Timo Flloko

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 71 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Timo Flloko është një autor këngësh shumë i njohur. Rjedh nga nje familje Gjirokastrite. Shkollën e mesme e mbaroi në Vlorë dhe Institutin e Lartë të Arteve në degën Dramaturgji në Tiranë në vitin 1970. Timo Flloko pa mëdyshje mund të quhet një yll i kinematografisë shqiptare, nga të paktët aktorë shqiptarë të cilët ia kanë kushtuar karrierën e tyre ekskluzivisht filmit. Është gjithashtu një nga pedagogët më të respektuar të Akademisë së Arteve. Prej disa vitesh ka zgjedhur të jetojë duke ndarë ko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Mithat Sadiku

Fatmir Muja

Florent Boshnjaku

Valentin Veizi

Agim Krajka

Dorian Gjoni

Pandi Laço

Tags: Timo Flloko


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet