Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Mos Me Krahaso Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Dikur sa jam munduar te isha i vecante
per te tmahnitur ty dridhja cigaren,
si buze ti vija gjethet, mbi trupin tend hollak
ti varja neper veshe, gishta e floke

Femije ne ishim ende, femije te dashuruar,
qe sdinim mire se cdo te thote e ardhme.
Me vone kur ne u rritem, atehere e kuptuam,
pse ditet tona do me nuk u lidhen

Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
se nga perplasja e syve tane ne cast
lindi zjarri prape dhe kujtimet

(refreni)
Mos me krahaso me te dashurin
mos u mbyt ti ne detra trazimi,
me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
qe asnjehere su beme do meridiane
Mos me krahaso!

Perpara teje ndarja me bente te zakonte
e skisha pse ta dridhja me cigaren
une ika dhe ti ike, se sishim me te vegjel
pa dashuri, ne ishim te rendomte

Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
se nga perplasja e syve tane ne cast
lindi zjarri prape dhe kujtimet

(refreni)
Mos me krahaso me te dashurin
mos u mbyt ti ne detra trazimi,
me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
qe asnjehere su beme do meridiane
Mos me krahaso! Mos me krahaso!Nuk kemi video për këtë këngë.


Pirro Çako
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Teodor Keko
Orkestrimi: Benjamin Constant (AL)


Pirro Çako - Mos Me Krahaso
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Krahaso".
3. Video është e këngës "Mos Me Krahaso", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0