Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Ruaju Nga Bukuria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Nje dite do ti marresh stinet ti ne gji
dhe do te kerkosh me kot gjethet e rena,
sdo tekesh me as floke ere, dhe as me shikim ylberi,
shtigjeve harruar veten do tkerkosh

Nje dite do tshpalosesh vitet qe te shkuan,
dhe do tnumersoh agimet e penduar,
por sdo tkesh me zjarr ne buze,
dhe as lote qe qeshin ngrohte,
te mahnisesh djemte, ti si dikur

(refreni)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet

Dhe secilen dite ti do ta pagezosh,
me nga nje pendimqe dhemb deri ne kocke,
po atehere sdo kesh sy deti,
e sdo tjesh me si sorkadhe,
edhe gonxhet ty do te perqeshin

(refreni)(2x)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet
Pirro Çako
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Azem Shkreli
Orkestrimi: Benjamin Constant (AL)


Pirro Çako - Ruaju Nga Bukuria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ruaju Nga Bukuria".
3. Video është e këngës "Ruaju Nga Bukuria", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0