Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Ne Vend Te Lamtumires Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  33

Shko se po fryn mbi mua furishem ere mallkimi,
ta dish se nje dhe nje sdo bejne me kurre nje,
merri me vete lutjet dhe hijen zvarre ti hiqe
dhe mos u kthe me prapa, mos thuaj lamtumire

Merri me vete gjurmet neper te cilat erdhe
dhe beju fjale e fundit vecse ne gojen time,
merri me vete rruget qe te harrosh ti kthimin
e mbylli ku ste zgjojne me kembanat e pendimit

(refreni)
Shko ti sa me larg,
ik e mos u kthe,
fshihu ti prej vetes ne trishtim,
aq sa te harrosh dhe emrin tend
dhe zerin tim

E kur te shkosh ti larg, prej zemres, ne nje zemer
e kur te shkosh ti larg, aq sa te mos kesh me emer
flokegjatat mendjeshkurter, nxito atje ti presesh
se po lodrojne me mua rrekete e gjakut te ndezur

Merri me vete gjurmet neper te cilat erdhe
dhe beju fjale e fundit vecse ne gojen time,
merri me vete rruget qe te harrosh ti kthimin
e mbylli ku ste zgjojne me kembanat e pendimit

(refreni)(2x)
Shko ti sa me larg,
ik e mos u kthe,
fshihu ti prej vetes ne trishtim,
aq sa te harrosh dhe emrin tend
dhe zerin tim

Shko ti sa me larg,
ik e mos u kthe,
fshihu ti prej vetes ne trishtim,
aq sa te harrosh dhe emrin tend
dhe zerin tim
behu shkrepetire e fikur e shikimit tim
Pirro Çako
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Azem Shkreli
Orkestrimi: Benjamin Constant (AL)


Pirro Çako - Ne Vend Te Lamtumires
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Vend Te Lamtumires".
3. Video është e këngës "Ne Vend Te Lamtumires", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0