Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - E Diela Ishe Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

Eshte gjithmone nje yll qe fle
ne dritaren time gdhihet,
dhe nje zog qe iken nga kafazi i qiellit,
eshte hija jote ngjyre gri, qe shkelqen prej diellit

Eshte gjithmone nje trendafil,
ndoshta, edhe prej reje,
ose i bere nga zeri im,
ka shume kohe, qe jam larg teje

(refreni)
Kthehu! Por ste premtoj me dashuri,
vec thjeshte kam mall per ty,
besome, shume kohe skam patur asnje te diel,
se e diela e vetme per mua, ishe ti.

Eshte nje mesdite qe zhvendos horizontet
dhe une duke ngjyrosur ylbere
qe shirat nuk i kane njohur kurre,
eshte nje mbremje qe thyen muzgun dhe behet dite

Po erdhe, mos me kerko me asgje,
gjerat e medha tani kane mbaruar
me dashuri, kemi terbuar boten,
por ti prape me je henezuar

(refreni)
Kthehu! Por ste premtoj me dashuri,
vec thjeshte kam mall per ty,
besome, shume kohe skam patur asnje te diel,
se e diela e vetme per mua, ishe ti.

Kthehu! Por ste premtoj me dashuri,
ajri, qe tringellon, keputi telat,
mbeta duke kurdisur violina te reja,
se me vite ka qene dite e diel, kur vije ti.
Mbeta duke kurdisur violina te reja
se me vite ka qene dite e diel, kur vije ti.

(2x)
Besome shume kohe skam patur asnje te diel
se e diela e vetme per mua ishe ti


Pirro Çako - E Diela Ishe Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Diela Ishe Ti".
3. Video është e këngës "E Diela Ishe Ti", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0