Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Ashensor Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  75

Asnje vajze nga to s'te ngjan
je pasioni qe une kam
Brenda teje ka vetem mjalt
ti je klasi me i lart'.
Kot po lodhem ne facebook
me nje tjeter ty te ndrroj
Nje kembane me rreh ne koke,
emrin tend degjoj.

Ref:
Ti je thjesht ajo qe dua
Enderroj te zbres mbi buzt'e tua
Ashensor i zemres sime
vetem ti me ngjit ne qiell.
Afer teje bie brenda,
se ti brenda ke me shume zjarr se flaka.
Emocioni me i bukur qe kam ndjere une ndonjehere.

Para se te te njihja ty,
e kam humbur kohen kot
sa shume vajza me jane afruar
por kane qene nje episod.
Pa koshience une kam jetuar,
ditet s'i kam numeruar.
Por tani s'i shoh me dot,
ky eshte faji jot.

Ti je thjesht ajo qe dua
Enderroj te zbres mbi buzt'e tua
Ashensor i zemres sime
vetem ti me ngjit ne qiell.
Afer teje bie brenda,
se ti brenda ke me shume zjarr se flaka.
Emocioni me i bukur qe kam ndjere une ndonjehere.

Nje i verbuar dhe kam ngritur duart..
nuk do t'ket nje tjeter me ne jeten time..

Asnje vajze nga to s'te ngjan
je pasioni qe une kam.
Ti je thjesht ajo qe dua
Enderroj te zbres mbi buzt'e tua
Ashensor i zemres sime
vetem ti me ngjit ne qiell.
Afer teje bie brenda,
se ti brenda ke me shume zjarr se flaka.
Emocioni me i bukur qe kam ndjere une ndonjehere.
Afer teje bie brenda,
se ti brenda ke me shume zjarr se flaka.
Emocioni me i bukur qe kam ndjere une ndonjehere...
qe kam ndjere une ndonjehere...


Ky tekst u dërgua nga GretaPirro Çako
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2012
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Pirro Çako - Ashensor
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ashensor".
3. Video është e këngës "Ashensor", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 3