TEKSTESHQIP

Pirro Çako & Vedat Ademi
Vetem Buje
Lyrics

Me lekunde fort
si nje termet ne det
me dy sy
qe po nenshrojne k'te kontinent
nga shkelqimi i tyre
edhe yjet me nuk po ndricojne
ti llogjiken time
po gervisht me thonje

Bukuria jote
ka nje epitet
eshte diamanti
qe shperndan te gjitha rete
sa gjynah qe nuk shikon
ate qe une nga ty shijoj
perballe teje
bota ime s'eshte njesoj

Buje vetem buje
Buje kur kalon
Degjoooj
Qellove qellove
cmendurisht ne shenje
aktrim eshte plumbi yt
s'me vreeet
dhe zemren dhe zemren nese qan
vdes i lumtur dhe nuk jam pishman

Kjo eshte kenga jote
dhe ta dedikoj
une ate cdo nate per ty do ta kendoj
ta mesojne te gjithe permendesh
dhe ne kor kur ta degjosh
ta kuptosh magjine qe ke
dhe ta besooosh

Buje vetem buje
sa here do kalosh

Qellove qellove
cmendurisht ne shenje
aktrim eshte plumbi yt
s'me vreeet
dhe zemren dhe zemren nese qan
vdes i lumtur pa pishman (2X)

Buje buje buje
Buje buje buje

Qellove qellove
cmendurisht ne shenje
aktrim eshte plumbi yt
s'me vreeet
dhe zemren dhe zemren nese qan
vdes i lumtur dhe nuk jam pishman

DËRGOI: