Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Pitbull

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
 • Emri i Vërtetë:
 • Armando Christian Pérez
 • Vendlindja:
 • Miami, Florida 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Pitbull është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Armando Christian Pérez, better known by his stage name Pitbull, is an American rapper from Miami, Florida. His first recorded mainstream performance was on a solo track from Lil Jon's 2002 album Kings of Crunk, which featured Pitbull rapping over Jon's production. In 2004, Pitbull released his debut album titled M.I.A.M.I. (short for Money Is A Major Issue), under TVT Records; the album included production from high-profile producers Lil Jon and...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Flo Rida

Justin Timberlake

Ron Pope

Bruno Mars

Adam Lambert

Kanye West

Josh Turner

Arcangel

Bobby Valentino

Ne-Yo

Tags: Pitbull, Armando Christian Pérez


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet