Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pizha - Pusho E Qet (Feat. Don Ghetto)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  6

Ref
pusho e qete dheu qoft mbi ty
i leht kujtime tona per ty kurr nuk kan mu tret ne zemra tona
ti gjithmon ke me mbet pushofsh n`parajs ne at boten
e vertet

spo di ka me ja nis se fjalt jon
pak per ty sun po inspirona se
po pikon loti n`sy.edhe pse sje me neve n`zemra tona ti jeton
me shti shoqen n`dhe koka
shum e ron n`shpi veq vet kesh
tu nejt kur lajmi i zi um erdh
jo ndrroj jet , para syve mu bo
terr sdisha qka jom tu bo sdisha hiq ka me shku se nuk je mo n`ket bot smujsha me pranu
27 janar n`vorreza ne gjilan
lamtumiren e fundit na aty ta
dham, secili ma i zbet secili tu derdh lot tu u lut per shpirtin ton
qe n`xhenet me shku n`at bot
ke pas rrespekt per krejt e çdo
kujt i ke ndihmu e ke kshillu me
fjal t`mir a nese ai ka gabu po rri e qet pusho n`at boten evertet dashnia jon per ty EGZON jo kurr nuk ka mu tret .

Ref
pusho e qete dheu qoft mbi ty
i leht kujtime tona per ty kurr nuk kan mu tret ne zemra tona
ti gjithmon ke me mbet pushofsh n`parajs ne at boten
e vertet

ike shum e re tu bo men per me
studiu gilan -prishtin çdo
dit me udhtu tu bo plane per te
ardhmen qysh na boni sot po
ski qka i bon fatit keshtu
deshti i madhi Zot nana e shkret foton tane pi dores nuk
e lshon baba jep gajret thot
e shkrune kshtu u kon duhet mos me vajtu se shpirti saj na nin edhe bota mu rrotllu ajo mo
nuk ka kthim
e di krejt kem me dek patem a
nuk patem faj masi zoti sum dha moter tye t`kom pas
n`ven t`saj po qa t`vjen pi
Allahut duhet me pranu spo
di qysh familjes tane dhimbjet
un me ja leetsu se ato vujn
mas shuumti kjo osht e vertet
veq beso se edhe na tjert jo nuk
e kemi t`let zot t`lutem falja nese ka mekate t`vogla
EGZON na jem me ty deri sa
t`shkatrrohet bota

Ref.(2x)
pusho e qete dheu qoft mbi ty
i leht kujtime tona per ty kurr nuk kan mu tret ne zemra tona
ti gjithmon ke me mbet pushofsh n`parajs n`at boten
e vertet.


Ky tekst u dërgua nga  niiomzaPizha
Featuring: Don Ghetto
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2013


Pizha - Pusho E Qet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pusho E Qet".
3. Video është e këngës "Pusho E Qet", por nuk këndohet nga Pizha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pizha:


Komente 0