A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pleqte E Krujes

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Pleqte E Krujes është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Formed: Krujë, Albania Members: Mehdi Guni Also Known As: Pleq Krutan', Grupi Karakteristik të Pleqëve të Krujës A group of elderly male singers from the mountain town of Krujë in northern Albania. The group performs a wide variety of folk songs in an easy style that recalls older popullore recordings from the Communist era. Led by artistic director Mehmet Llubani this ensemble has performed at the National Folklore Festival in Gjirokastër....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Na Bashkoi Kenga Popullore

Thunder Way

Ritfolk

2farm

Grupi Tepelenes

Zodiak

Permbi Tepelene

Spirit Voice

Qelbanix

Grupi Riza Cerova


Tags: Pleqte E Krujes, Pleqt E Krujes, Pleqte Krutane, Kenge Popullore

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019