A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pleurant Aliti (Landi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Shemshovë (Tetovë) 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Pleurant Aliti (Landi) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Pleurant Aliti (Landi) kreu në vendlindje shkollën fillore si dhe u mori njohuritë e para për muzikën. Ishte 13-14 vjeçar kur mori hapat e pare serioz për muzikën. Më 2008 mbaroi mësimët e shkollës së mesme të Gjimnazit dhe më pas vazhdoi studimet universitare në drejtimin e Ekonomisë. pastaj me studimet posdiplomike ne drejtimin "Menaxhment". Në vitin 2012, Landi publikon videoklipin "100 % Te Garantoj". Më datë 29 Korrik 2013, Landi publ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Liridon Vllahiu

Hala Osmanollaj

Habil Akiku

Senad Rrahmani

Isen Selimi

Adnan Aliu

Argeton Dervishi

Qendrim Lutfiu

Ylker Baliu

Chippi


Tags: Landi, Pleurant Aliti

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018