Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleurat Lajçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Pleurat Lajçi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Shkollën fillore e kryen në Pejë, të mesmen të ndarë, dy vite në Pejë e dy në Prishtinë. Kryen studime në Kolegjin "Fama", drejtimi "Banka dhe Financa", të cilat ecin për mrekulli. Fillimet e muzikës së tij i hasim në këndimet live që në fëmijëri, ku në ndërkohë merr pjesë në Festivalin e të rinjve në Pejë. Pleurati, si gjithnjë, është i angazhuar nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare, kryesisht me yllin e këngës shqipe Lorin. Në Qersh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Komente

Asnjë KomentLive 2015 (2015)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fikret Bislimi

Berat Demiri

Burim Mehmeti

Liridon Hoti (Liri)

Gentian Gojani

Alban Shehu

Valon Biba

Mili Sallauka

Flori Çoçaj

Sajmir Misku

Tags: Pleurat Lajci, Pleurat Lajqi, Lati


Komente mbi këtë artist