Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleurat Lajçi
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Shkurt 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: popullore moderne

Pleurat Lajçi është këngëtar i njohur. Shkollën fillore e kryen në Pejë, të mesmen të ndarë, dy vite në Pejë e dy në Prishtinë. Kryen studime në Kolegjin "Fama", drejtimi "Banka dhe Financa", të cilat ecin për mrekulli. Fillimet e muzikës së tij i hasim në këndimet live që në fëmijëri, ku në ndërkohë merr pjesë në Festivalin e të rinjve në Pejë. Pleurati, si gjithnjë, është i angazhuar nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare, kryesisht me yllin e këngës shqipe Lorin.

Në Qershor 2004, Pleurat Lajqi merr pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Për Ditëlindje A Do T'më Vish", një këngë e punuar nga i veçanti, Arsim Bunjaku.

Më datë 28 Qershor 2013, Pleurat Lajci publikon videoklipin "Nje Gabim", e punuar tek studio "Elephant". Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Në vitin 2015, Pleurat Lajqi publikon albumin "Live 2015".

Më datë 22 Shkurt 2018, Pleurat Lajçi publikon videoklipin "Pa Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet