Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pllug Bois

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Pllug Bois është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Pllug Bois veçohen për mënyrën e tyre origjinale të të bërit hip hop teksa me projektet e tyre lanë gjurmë që nga pas lufta me tekstet plot kuptim mbi realitetin kosovar, hip hop ky plot ngjyra të gjalla. Në vitin 2017, Pllug Bois publikojnë albumin "Pllug Bois". Albumi i përmban shtatë këngë dhe për instrumentalet janë kujdesur “The Usual Suspects”, ndërsa për mix dhe master Rajmond Berani/daEmond. Në këtë projekt, edhe Daemond rikthehet si ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentPllug Bois (2017)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Revivalz

New Stars

Kamikaza-T

ETB 57

G-Gold Army

Kabal Mafia

Gravity Albania

Shkupi Soldiers

Eki-Nox

WNC

Tags: Pllug Bois, Singi, Chuck, Singullar, Bloodychuck


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet