Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Poli Genova

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
 • Emri i Vërtetë:
 • Poli Plamenova Genova
 • Vendlindja:
 • Sofia 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Bullgari 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Poli Genova është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Poli Plamenova Genova është një këngëtare bullgare që përfaqësoi vendin e saj në Eurovision Song Contest 2011 në Gjermani. Genova bëri hyrjen e saj "Na inat" (Out of Spite) në gjysmëfinalen e dytë. Ndonëse dështimi për t'u kualifikuar në finale, Genova do të kthehej në Eurovizion pesë vjet më vonë, duke përfaqësuar Bullgarinë për herë të dytë në Eurovizionin 2016 në Stokholm, Suedi, me këngën "If Love Was a Crime" dhe arriti vendin e katërt në fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Paola

Edurne

Dulce Maria

Jennifer Peña

Eleftheria Eleftheriou

Brenda Asnicar

Elena Ristevska

Shy'm

Indila

Maite Perroni

Tags: Poli Genova, Поли Пламенова Генова


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet