A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Poni Feat. Dr. Flori

Te Ndare ➡ Seperated

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Annonim


Te Ndare

Ne jeten time une te gjitha i kam bere
Kam ngritur une keshtjella dhe
i kam shkel me kembe
Se jam i keqi vetes
i kam une dy parime
Ti je jeta ime
Me fal zemra ime

Cfaredo qe te ndodhi
e shkuara eshte e shkuar
e di qe kam gabuar
nuk kam harruar

Tani i lutem zotit
Qe te kthehem dhe njehere
Prane teje le te shuhem
Ne kte jete dhe ne ate jete

Ref x
Se zemren e kam zjarr , zjarr, zjarr
Se shpirti me eshte vrare, vrare, vrare
Une rrugen e kam marre, marre, marre
Tani jemi te ndare, ndare, ndare

Sikur te kisha une 1000 jete
do te doja shpirtin prane teje ta kem
Sikur te flisja te fundit fjale
do te thoja te dua e te shuhesha ngadale

Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr

Shume me ke lenduar
Ti e ke kuptuar
Jam dhe une njeri
Zemer dashuruar
Fjalet nuk mjaftojne
Ty per te treguar
Sot une te urrej
Luftoj per te t'harruar
Ti e shkatrrove cfare ndertove
nuk ka neser
Dua te zhdukesh por
me tradhton kjo zemer
Per ty gjithcka kam ndalur
Jo, jo nuk ka te falur
stop

Ref x
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
Se shpirti me eshte vrare, vrare, vrare
Une rrugen e kam marre, marre, marre
Tani jemi te ndare, ndare, ndare

Sikur te kisha une 1000 jete
do te doja shpirtin prane teje ta kem
Sikur te flisja te fundit fjale
do te thoja te dua e te shuhesha ngadale
se zemren e kam zjarr zlarr zjarr

Ref x
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
zjarr , zjarr, zjarr
zjarr , zjarr, zjarr
Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr
Se shpirti me eshte vrare, vrare, vrare
Une rrugen e kam marre, marre, marre
Tani jemi te ndare, ndare, ndare

Sikur te kisha une 1000 jete
do te doja shpirtin prane teje ta kem
Sikur te flisja te fundit fjale
do te thoja te dua e te shuhesha ngadale

Se zemren e kam zjarr, zjarr, zjarr


Seperated

Throughout my life I have done everything.
I have build castles and trampled them down with my feet.
Because I'm bad for my self
I have within me two natures
You are my life
Forgive me my sweetheart

Whatever has happened before
The past remains in the past
I know that I have made mistakes
I have not forgotten them

Now I'm praying to God
So that I can return close to you
One last time and then let me disappear
In this life and in the life to come

Refren( sung by Poni):

Because my heart is burning,burning, burning
Because my soul feels murdered, murdered,murdered
I have now started to leave, leave ,leave
Now we are separated, separated ,separated

If I had one thousand lives I would want my spirit to dwell close to yours
If I was to speak the last words, I would tell you I love you, and then slowly disappear

Because my heart is burning,burning, burning

You have hurt me deeply,
You understand this
I am also a person
That has fallen in love
Words are not enough
For me to express
That today I hate you
I'm fighting to forget you
You've ruined everything we build together
There can't be a tomorrow
I want you to disappear,
But my heart is betraying me
For you I have stopped everything
But no,no there can't be forgiveness

Refren(X2)

Because my heart is burning,burning, burning
Because my soul feels murdered, murdered,murdered
I have now started to leave, leave ,leave
Now we are separated, separated, separated

If I had one thousand lives I would want my spirit to dwell close to yours
If I was to speak the last words I would tell you I love you and then slowly disappear

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019