Më mbaj mend (për 1 muaj)

Por-Nó

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Por-Nó është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. por-nó eshte formu ne fillim te ketij shekulli ne rrenojat e skenes se para-luftes ne Kosove. Njihet si projekt i komunitetit te muzikanteve dhe instrumentisteve me shume se nji bend tradicional. Ka nise si nje trio me perkusion, bas e sint analog monofonik dhe me kohe eshte zhvillu ne nji grup qe komponon kange dhe ndrrohet kohe mas kohe. Poashtu por-nó njihet per perfomimet live ku ne vend te kangeve te strukturume shpesh i lejohet hapsine impr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Faqja

Zyrtare

Komente

Asnjë KomentDyftyreshi (2020)

☆☆☆☆☆

Zhurmuesi (2014)

★★★☆☆

Aeroplanat Shkojnë E Vijnë (Mini-Album) (2005)

★★★★★

Koke Plot Fotografi (2004)

★★★★★

Por-Nó Ep (2002)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Asgje Sikur Dielli

Votra

Tingulli I Zjarrtë

Shook

Ngroba

Bon Bon Band

ParadoX

Grupi Aida

Lindja

Djemt E Drinit

Tags: Por-Nó


Komente mbi këtë artist