Më mbaj mend (për 1 muaj)

Potera
  • Emri i Vërtetë:
  • Qendrim Rexhepi
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Shtator 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Potera është këngëtar i njohur. Qendrim Rexhepi ka jetuar ne Podujev deri ne moshen 5 vjeqare, masnej ka vazhdu jeten ne prishtin shkollimin ne hasan prishtin shkolla fillore shkollen e mesme ne teknik.

Qysh nga mosha 13 vjeqare ka shkru vjersha rima ndryshme per jeten personale. Ne moshen 15 vjeqare inqizon kengen e par dhe e shperndan vetem ne shoqni. KEnget e para jan zhdukur sepse nuk jan shpernda ne internet vetem neper shoqni dhe muziken e bente per hobi, po me kalimin e kohes ne moshen 15 vjeqare formon grupin me antarin tjeter Gadaf Dernjani Dhe fillon inqizimet a para me seriozitet ne studion Preke Play Production e cila gjendet ne lagjen ulpiana.

Kenga par ishte Nerper rrug jeta e cila ishte keng solo kenga e dyt ishte Na jena ata kenga tret Dridhe pa kufi kenga katert A e din kush jom. Por pasi qe moren disa comente dhe muzika tyre filloi tu pelqej shoqris perreth textet interesante te livdohen neper lagjet e prishtines neper shkolla at'her formuan grupin GP-MC qe dmth Gadaf Potera Migrofon Control. KEnga Par me ket grup dhe me full kualitet ishte.

Sikur gentleman e cilau gjirua ne AG Production gjindet ne youtube clip i cila u relizua ne veren 2009 dhe pati sukses kogja u lansua ne ON TV,21 plus,amol Tv, boom tv, MTV kosova, etj etj pastaj lansoi kengen me Liberian Selimin
GP-MC Feat Libri - Mos u shit Pastaj kengen Potera feat DM Ideja t'rona. Pas ktyre prap nje keng GP-MC - Sex activ e cila shoqrohet me nje video clip nga PReke play production. edhe kjo doli neper TV Dhe e pati suksesin e vet.
Toni feat POtera - Lypni shum, Errsira jetes feat GP-MC - Jom pa fuqi,Errsira jetes Ft Potera - 444 vena etj etj.
Qendrim Rexhepi apo POTERA vazhdon te jetoje ne Prishtin.

NE lagjen ulpiana mirret me muzik albumin e par duke perfunduar MRENA tri vite pun me seriozitet KA arritur suksein e vet kshtu qe PResim Sa ma par albumin e par VIdeo dhe keng te reja nga GP-MC
Faleminderit qe patet koh per te njohur biografin e Qendrim Rexhepit
Faleminderit krejt adhurusve Te Muzikes GP-MC dhe PReke PLAy PRoduction

Më datë 27 Prill 2012, Potera publikon videoklipin "Merzitshem".

Në vitin 2012, Potera publikon albumin "Midis 2 Vijav".

Më datë 14 Maj 2013, Gadaf publikon videoklipin "Bounce Dj", në bashkëpunim me Potera. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 11 Shtator 2015, Mercy publikon videoklipin "Suspected", në bashkëpunim me Potera.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  raptera  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Spotify

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Potera »


Komente mbi këtë artist