TEKSTESHQIP

Potpuri Me Bilbilat
Pjese 2
Lyrics

o moj molla e gjate,o moj molla e gjate
hajde trim ni nat oj molle vogel o,hajde trim ni nat oj molla e vogel o

trim ni nat te dyje, trim ni nat te dyje,
jekim pak merzije moj molle e vogel o
jekim pak merzije moj molle e vogel o

gjith vjerren ne bjeshke djal, gjith dimrin gurbet,gjith vjerren ne bjeshke djal, gjith dimrin gurbet

shkove e u harrove, ni leter sma qove, ma qojshe nje karte, ta risha nqorape,qorapet me rape,ooo vec ti me ni madhe,vec ti me ni madhe det o

vec ti me mi madho djal, dot bojm darda tjera
vec ti me mi madho dja,l dot bojm darda tjera

reth e reth me tele, medisin pamuke,ecures me tele,topi me sheqere, nde gorva gjith diten,at shamisarite,nde gorva gjith naten,at jelek bojgjaken,oo at jelek bojgjaken at jekej bojgjaken me det o

Moj syzeza moj vetull holl, o sa fort e mban moj cuco drapin ne dor, sa fort e mban moj cuco drapnin ne dor, o dritat te nzaft oj cuco nara tuj kon,drita te nzaft oj cuco nara tuj kon, o lum lum aj djal ce ka met mar,drita te nzaft oj cuco nara tuj kon o lum lum aj djal ce ka met mar

aj harrove nanën, moj aj harrove nanën
nanën se harroj nanën se harroj
djali dades o, se me nonën tjeter fort njer do ta qoj, kur ja vune komen shalles oj e bardha lalles, a ja bone hallal babes oj e bardha lalles, hallal babes ja kam bo ori zoguj dades, o kot baben un poj la mori zoguj dades

moj cuce mujshtishit, moj lulija e bjeshkes, shkove nga qyteti vajza mun ne das te bjeshkes, nen nje shkullat shella fushes korim grurin se gjdo her dalim ke ara ndertojm gjith katundin,nen nje shkullat shella fushes korim grurin se gjdo her dalim ke ara ndertojm gjith katundin

oooo maroma ni kafe, dal nga dal ta pi, se me ka ardh letra, per me shku nushtri, ani shuj bre djalo, cka mkallzove ti, tash po vjen pranvera cka dot boj pa ty,ani shuj bre djalo, cka mkallzove ti, tash po vjen pranvera cka dot boj pa ty

oooo nushtar un po shkoj,ty po tlla ne shpi,per mallko ti la sahat e allti,
per mu kur tmer malli, ty moj bukuri, mër shkrujma ni leter pash dy syt e zi,per mu kur tmer malli ty moj bukuri, mër shkruj ma ni leter pash dy syt e zi,

ooo vin shoqet e mija dit per dit me lu,une dal dritare per ty tuj menu,ditet po kallojne,koha sosht tuj shku,e mora nje leter ty per me ta shkru,ditet po kallojne,koha sosht tuj shku,e mora nje leter ty per me ta shkru,

Per gezim ne valle, jemi mledhur ne, marim sot per nuse, vajzen me te rre,Per gezim ne valle, jemi mledhur ne, marim sot per nuse, vajzen me te rre

e dale me ngadale, me lot qaj moj sorkalle
e dale me ngadale, me lot qaj moj sorkalle

Nëna dhe babai nje urim ta qoj, lulet e rinise udhen ta ndricojn,nëna dhe babai nje urim ta qoj, lulet e rinise udhen ta ndricojn

e dale me ngadale, me lot qaj moj sorkalle
e dale me ngadale, me lot qaj moj sorkalle

Shoqerin harroje mer ketu te rre, leri lotet vajze moj, mbrapa mos u kthe,shoqerin harroje mer ketu te rre, leri lotet vajze moj, mbrapa mos u kthe

e dale me ngadale, me lot qaj moj sorkalle
e dale me ngadale, me lot qaj moj sorkalle

Nje keng per ju kendojm,per ju o shoqeri, e kam marun nusen o me dashuri, Nje keng per ju kendojm,per ju o shoqeri, e kam marun nusen o me dashuri,

Me nën e me baba me moter e vëlla

DËRGOI: