TEKSTESHQIP

Premtimi & Kushtrimi
Besen Bes
Lyrics

Premtimi:
Ooo e kam nje breng e kam nje hall
kam nje borgj qe s'muje dal hak
atje n'varr nje deshmorit me ja shue ooo nje mall
nuk kam forc e guxim po kam frik ti tregoj
se atedheut ton spo mundem mej dal zot

Kushtrimi:
degjoj zerin e deshmorit
me nje ze te lart
qka u ba me amanetin
qe ne jav patum lan
kush po shkel mbi gjakun ton
qe me shekuj u derdh nket tok
qka po ndodh me popullin ton
qe kaq shum ooo e kan lodh

Ref. Premtimi & Kushtrimi:
besen bes e kam pas dhan
besen bes do ta mbaj
atedheun kurr mos me lan
n'dur te kqija ooo me ra
100 jet ti kisha pas
prap do te kisha nje qellim
nese sisha n'ball t'armikut
mallku qoft oo gjaku im

Kushtrimi:
nje histori te gjate me shekuj
kem qen t'fort çelik e hekur
kem mbrojt kombin e atedheun
amanetin qe kan percjell
u derdh gjak shekuj me radh
per flamurin ton kombetar
per flamurin kuq e zi
per te shejten pavarsi

Premtimi:
moj kosove moj tok arberore
nder shekuj shum luftove
djemt mat mir ti ja dhurove
tash po shkelin n'gjak deshmorve

Ref. Premtimi & Kushtrimi:
besen bes e kam pas dhan
besen bes do ta mbaj
atedheun kurr mos me lan
n'dur te kqija ooo me ra
100 jet ti kisha pas
prap do te kisha nje qellim
nese sisha n'ball t'armikut
mallku qoft oo gjaku im

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor përcillet tek artdhashësit i kompletuar bukur me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua me datë 15 Mars 2015. Vija melodike dhe teksti është marrë përsipër nga Mbreti Records.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200